Юноши (17)

Юноши (17): Шумен с победа срещу Спартак Плевен, утре играе за 5-то място

Юношите на Шумен до 17 г. се наложиха над Спартак Плевен в баражите за разпределяне на местата от 5 до 8 на финалния турнир от държавното първенство. Шуменци победиха плевенския тим със 76:49 и утреПрочети още

Баскетфест

Отново силно представяне на Шумен при момичетата до 11 г.

Шуменските момичета до 11 г. изиграха поредния силен турнир от Баскетфестивалите за 2024 г. На днешния турнир в Силистра. Шуменските момичета изиграха три мача – срещу домакините Доростол, Светкавица Търговище и Черно море Одесос. КактоПрочети още

Юноши (17)

Юноши (17): Шумен загуби четвъртфинала срещу Миньор 2015 след здрава битка до края

Шуменските юноши до 17 години загубиха четвъртфиналния сблъсък срещу Миньор 2015 със 71:76 във финалния турнир на държавното първенство, което се провежда в Ботевград. Шуменци водеха преди последната четвърт, но бойкият отбор от Перник неПрочети още

Интервюта

Обобщение на сезон 2023/24 – Янко Янков: Всички момчета, които участваха в състава този сезон, всеки от тях има заслуга за постигане на тези успехи

Започваме интервютата за края на сезон 2023/24 със старши треньорът на мъжкият отбор – Янко Янков. Какво сподели специалистът за един от най-успешните сезони за БК Шумен в последните 20 години прочетете в следващите редове:Прочети още

БК Шумен

2023/24 SESAME НБЛ, Плейофи – Четвъртфинали, мач 2: Шумен – Рилски спортист 67:96

Шумен загуби и втория двубой от четвъртфиналната плейофна серия срещу Рилски спортист с 67:96 като домакин. Така с 2:0 победи „Рилецо“ продължава към полуфиналите. Въпреки, че на практика игра с втория си състав заради контузииПрочети още

Баскетфест

И момчетата до 10 г. се представиха силно при участието си в баскет фестивалите

Момчетата на Шумен до 10 г. се включиха в силно в баскет фестивалите в регион „Добруджа“. На турнирът провел се изминалия уикенд в Генерал Тошево шуменските момчета изиграха четири срещи срещу сериозни противници – СветкавицаПрочети още

Шумен НБЛ

2023/24 SESAME НБЛ, Плейофи – Четвъртфинали, мач 1: Рилски спортист – Шумен 113:60

Шумен загуби гостуването с първия мач от четвъртфиналната серия в плейофите на Sesame НБЛ от Рилски спортист с 60:113. Домакините от Самоков, които завърши на второ място през редовния сезон показаха в този мач, чеПрочети още

Юноши (19)

Юноши (19): Шумен е четвърти в България

Юношите на Шумен до 19 г. се класираха на четвърто място в крайното класиране на държавното първенство през този сезон. Нашият тим изгуби в днешната битка за бронзовите медали от Академик Бултекс 99 с 64:80.Прочети още